Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç TebeşiriBilirsiniz ki bayanlar sıkıldıkça saçlarıyla neşelenir ve sık sıkta saçlarının rengiyle modelini değiştirir. Son zamanlara kadar sarı tonları, kızıl tonları, kahve kestane tonları, siyahlar, gri renkler derken şimdide bilindiği üzere saçlar pastel renklere büründü. Tozpembeler, kırmızılar, somon renkleri, elektrik mavileri, ördekbaşı yeşilleri derken saçlar adeta gökkuşağının yedi renginden de daha fazla renk çeşidine bürünebilmekte. Hatta bu renklerden saçlarında kullanarak tek renk uygulamalarının dışına çıkarak, aynı anda iki renk, üç renk ya da daha fazla renk uygulamaları yapanların sayısı da hiç te az değil.

Bu konuda sabitlenerek normal boyalar kıvamında saçımıza sürebileceğimiz renkli saç boyalarından bulunabileceği gibi, yıkayarak kullanabileceğiniz saç renklendiricileri de var. İşte bu konuda da saç tebeşirleri yetişiyor imdadımıza. Kişisel bakım ürünleri, makyaj reyonları, parfümeri ve makyaj ürünleri satan tüm mağazalarda bulabileceğiniz bu tebeşirlerin kullanımı da çok kolay.

Saç tebeşirleri nasıl kullanılır?  diye soracak olursanız da hemen anlatmaya başlayalım. Saç tebeşirlerini kullanmadan önce saçınızı iyice tarayarak düzeltmelisiniz. Adından sa su püskürtebilen sprey püskürtücülerinden alarak içine bir miktar su doldurmalısınız. Sonrasında boyamak istediğiniz saç tutamınızı dişer saçlarınızdan ayırarak bu kısma bir miktar su sıkmalısınız. (çok fazla sıkmanıza gerek yok, saçınız nemlenecek kadar sıkabilirsiniz) Saçlarınızın yeterince nemlendiğini hissettiğinizde suyla ıslatmayı bırakın ve saçınızda uygulamak istediğiniz renkte tebeşiri elinize alarak nemli saçınıza hafifçe sürtmeye başlayın. Saç tebeşirini birkaç kez saçınıza sürttüğünüzde saçlarınız renklenmeye başlayacaktır.

Şayet saçlarınızın tümünü aynı renge boyayacaksanız, banyodan çıktığınızda hafif nemli kalmış tüm saçlarınıza aynı rengi uygulayabilirsiniz. Eğer farklı renklere boyayacaksanız da, az önce belirttiğimiz gibi tutam tutam ayırarak farklı renklere boyayabilirsiniz. Bu işlem için ıslattığınız saçlara tebeşiri sürtmek yeterli olacaktır. Saçlarınızı farklı renklere boyayacaksanız, renklerin birbirine karışmaması için saç tutamlarınızı ince uçlu bir tarakla saç dilberinizden itinalı bir şekilde ayırarak, küçük maşalar yardımıyla birbirinden ayırarak tutturtmalısınız. Sonrasında sırayla sırası gelen her saç tutamını açar, ıslatır ve saç tebeşirlerinin farklı renklerini uygularsınız. Saç tebeşiri saç ıslakken rengini belli etmese de endişelenmeyin. Zira saç tebeşiri, saçınızı kuruttukça kuruyan saçlarınızda rengini iyice belirgi bir şekilde gösterecektir.