Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl YapılırKadın her yaşta güzel olmak, güzel görünmek ister. Yüze yapılacak ufak rötuşlar olduğundan daha farklı, daha alımlı görünmeye yardımcı olabilmektedir. Güzellik ruhta başlar. Morali düzgün, mutlu kadınlar aynadaki görüntülerini her zamankinden daha çok beğenebilmektedir. Makyaj denilen şey sadece yüz ve gözlerde değil, tüm vücut bakımıyla bir bütün halinde olmalıdır. Kadınlar hangi yüz tipine nasıl makyaj yapma konusunda uzman görüşlerini önemsemekte ve her fırsatta Makyaj Nasıl Yapılır sorusuna cevap aramaktadırlar.

Makyaj yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde alerji gibi çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Boyanmak ile makyaj yapmak arasındaki fark çoktur. Her ruj veya allık süren, rimel kullanan kadın makyaj yaptığını zannetse de işin ayrıntılarını bilmemek güzellik vermek yerine kötü görünüme de sebebiyet verebilmektedir. Makyajda asıl amaç kusurları kapatmak veya bazı bölgeleri göz önüne çıkarmaktır. Tam dozunda ve doğru yöntemle yapılacak bir makyaj bir kadına çekicilik ve özellik katacaktır.

Doğru yöntemle Makyaj Nasıl Yapılır sorununu biraz daha açalım.

  • Öncelikle temiz bir ciltle işe başlamalısınız. Hangi cilt tipine sahipseniz ona uygun bir nemlendirici kremi dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamalısınız.
  • Cilt renginize uyan bir tonda kapatıcı kullanarak lekeler, sivilceler, siyah noktalar gibi ufak kusurları düzeltebilirsiniz.
  • Günlük makyajda gerekmesede cilt renginizden fazla koyu olmayan bir fondöteni bir süngerle yüzünüze eşit bir şekilde yayarak devam edebilirsiniz makyajınıza.
  • Sonrasında yumuşak, ince dokulu, ipeksi bir pudrayı kalın bir fırçayla uygulayabilirsiniz. Bu konuda da dikkat edilecek nokta eşit dağılmasıdır.
  • Allığınızın da doğru uygulanmış olması için yüz şekline göre farklı yerlere, mesela burnunuzun ucuna, çene ve elmacık kemiği üzerine veya altına, az miktarda alın bölgesine sürerek kullanabilirsiniz.
  • Göz renginize ve giysinize uygun renkte seçeceğiniz bir far ve eyeliner ile göz makyajınızda çekiciliği elde edebilirsiniz.
  • Tabii ki kirpiklerde topaklanmayan bir rimel kullanmadan makyaj tamamlanmış sayılmaz.
  • Rujunuzun renginde bir dudak kalemi ve makyajınızda kullandığınız renklerle uyum sağlayacak renkte seçtiğiniz rujunuzu sürerek makyajınızı tamamlamış olacaksınız.
  • Gündelik makyajınızın oldukça hafif olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.