Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri her sene birbirinden güzel renk, çeşit, marka, model ve kesimde karşımıza çıkarken, elbette bunca gelinlik yoğunluğunun içinde genç kızlar hangisini seçeceğini şaşırmakta. Bu konuda zihinlerinizi berraklaştırmak ve seçimlerinizi kolaylaştıracak olan bilgilere geçmeden önce 2016 senesinin yeni gelinlik trendlerinden sizlere bahsetmek istiyoruz. Bu sene gelinlik trendleriyle ilgili en dikkat çekici nokta gelinliklerin renklendirilmiş olması. Yıllardır beyaz rengiyle saflık ve masumluğun simgesi olan bu muhteşem giysiler, şimdilerden soft ve hafif dokunuşlarla renklendirilerek rüya gibi görünümlere kavuşturulmakta.

Örneğin sene trendlerinden tozpembe gelinlik modelleri, açık mavi-bulut rengi gelinlikler, somon rengi gelinlikler, şarabi pembe pastel tonlarındaki şahane gelinlikler gözleri okşamakta. Bunun dışında sene trendi gelinlikler arasında 3-d gelinlikler dikkati çekmekte. 3D gelinlikler üzerlerinde aplikeli çiçekler, yaseminler, güller, papatyalar yine aplikeden yapraklar ve bahar dalları bulundurmakta. Bunun yanı sıra kroşeler, volanlı kat kat kollar, dantellerle düşen kat kat inen etek katları, Fransız dantellerinden oluşan volanlı dantel oyunları gelinlikleri bürümüş adeta. Bol işlemeli gelinlikler bakımından da oldukça göz dolduran gelinlik modelleri bedenleri kaplayan sawarovsky taşlar, payet işlemeler, sim brokarlar sayesinde de oldukça görkemli ve ışıltılı efektlere sahip durumda.

Gelinlik modellerinde kesimlere göz gezdirecek olursak ta, yine A formda, çan modeli, dümdüz inen kesimlerde, balık etek formlarında ve en sevilen prenses etek modellerinde gelinler gelinlik cümbüşüne katkıda bulunmakta. Bu seneki gelinliklerin bu modellerdeki farklılıkları nelerdir diye soracak olursanız da, cevabımız prenses modeli gelinliklerin kabarık eteklerindeki araları dantel bezeli volan katları olabilir mesela. Ya da balık etek formundaki gelinliklerin arkalarındaki iddialı dekolteler veya enfes işlemelerde olabilir. Bu sene kıyafetlerde olduğu kadar gelinlikler de de kollara vurgu yapan modacılar, gelinliklerde Retroları güzellikteki dantel-fistolu volanlara ağırlık vermiş. Hangi gelinlik modeli kullanalım sorgusuna cevap verecek olursak ta, kısa boylu gelin adaylarına düz gelinliklerden öneriyoruz. Aynı zamanda bol platform topuklu ayakkabılarla prenses formlu kabarık eteklere sahip gelinliklerden de giyebilirsiniz. Uzun boylu bayanlara ise yere kat kat volanlarla inen muhteşem etekli kabarık formlu, ihtişamlı etekli gelinlik biçimlerinden öneriyoruz.

GELİNLİK MODELLERİ