Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç ModelleriKısa saç modelleri kesimini yaptırmadan önce ilk olarak bilmeniz gereken yüz şeklinizdir. Çünkü her yüz şekline kısa saç modeli yakışmaz. Yaz aylarına girilmesiyle birlikte kadınların sıcak havalardan etkilenerek en fazla kısa saç modellerini tercih etmektedir. Ancak siz yüz şeklinizin kısa saç modeline uygun olduğu bilgisine sahip misiniz?

Yüzünüze yakışacak uygun saç modeli ile bir stil yakalamanın yanı sıra harika görünümü yakalayabilirsiniz. Çünkü kısa saç kesimlerinde kadınlar daha cazibeli ve kendisinden emin olan bir görünüme bürünür. Yüz güzelliği ortaya çıkarak kaş ve gözlerde gizemli emin bakışlar ile oldukça çekici görünür.

Kısa saç modelleri tombul ve yuvarlak yüz hattına sahip kadınlara yakışmaz. En fazla oval ve üçgen yüzlü olan kadınlara yakışmaktadır. Elmacık kemikleri ortada olduğu için ince yüz şekillerinde kısa saçlar daha şık duracaktır. Yüz hattınız olarak geniş ve büyük konumda ise kısa saç kestirmenin yerine küt ve bob kesim saç kesimlerinden yana tercihinizi yapmalısınız. Saç tipi olarak seyrek ve ince ise kısa saç modeli tam sizin için idealdir. Ancak saçınıza şekil verebilmek için saç köpükleri ve hacim sağlayıcı saç bakım ürünlerini düzenli bir şekilde kullanımını yapmalısınız. Diğer yandan krepe tekniği adı verilen uygulama ile saçlarınızın daha hacimli bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Oval, kalp ve ince uzun yüz şekillerine sahip kadınlarda kısa saç modelleri daha fazla yakışmaktadır. Ünlü olan kadınlar arasında tercih gören kısa saç modellerini size de uygun olması konumunda kullanmanızı tavsiye ederiz.