Saç Modelleri

Saç ModelleriSaçlar kadınlar için önemlidir ve bakım gerektirir. Bu yüzden birçok farklı saç modeli arasından tercih yapan kadınlar, yüzlerine en çok yakışan saç modellerini kullanılırlar. Uzun ya da kısa saçlar zevk meselesi olduğu kadar aynı zamanda da zayıf saçlı olanların ya da güçlü saçları olanların mecburiyetten kullandığı modeller olabilir. Saçlar çok zayıfsa ve bu da yapıdan kaynaklanıyorsa kısa saç modelleri tercih edilir. Uzun ve sağlıklı saçların ise her saç modelini kullanabildikleri bilinir. Saçlar birçok kişi için önemlidir ve saç modelleri konusunda kadınlar her zaman arayış içindedir. Günlük kullanılan modeller ve özel günlerde tercih edilenler farklıdır. Ama her zaman her duruma uygun bir saç modeli vardır.

Kısa ya da uzun saçlar için ayrı olan tercih edilen saç modelleri olduğu gibi, ortak kullanılan modeller de vardır. Kadınlar genelde beğendikleri modelleri ve yüzlerine en çok yakıştırdıkları modelleri tercih eder.

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri, jöle ve diğer şekillendiriciler kullanılarak şekillendirilirler. Birçok kişi başka bir işlem yapmasına gerek kalmadan saçını yıkayıp kurutabilir. Ama özellikle kıvırcık saçı olanlar o kadar şanslı değildir. Bu yüzden düzleştirici uygulamalar tercih edilir ya da saçlar bob tarzı kesimler ile kesilir. Bir çok kişi uzun yıllar kısa saç modellerini kullanır ve uzun saçları pek tercih etmez. Bu kişiler için günlük kullanılan ve çok bakım gerektirmeyen modeller tercih edilir.

Uzun Saç Modelleri

Uzun saçlar için saç modelleri çeşitleri daha fazladır. Düz saçlılar dalgalı, kıvırcık saçlılar da düz olarak kullanarak değişiklik yaratabilirler. Ayrıca bir çok değişik örgü ve toplama modeli de tercih edilerek her durum için değişik tasarımlar yaratılabilir.

Saç modelleri tercihinde sık sık kullanılan fön ve maşa saçları yıpratacağından örgü gibi değişik toplama modelleri uzun saçlı kadınlar tarafından sık sık tercih edilir. Birçok kişi uzun süre kullanım için kalıcı fön gibi uygulamalar yaptırır. Perma son yıllarda pek gözde bir saç şekillendirme yöntemi olmasa da hala tercih eden kişiler vardır ve kalıcı değişim için uygulama yaptırırlar.