Kuru Saç Bakımı

Kuru SaçlarSaçlarınız maşa, boya, güneş, deniz, hava kirliliği ve sayabileceğimiz birden fazla sebepten ötürü kuruma yapabilir. Bu durumda ise arada bir kuruması normaldir. Saçların kuruduğu zamanlarda kırılmaya karşı önlemek adına saçınızı yumuşamasını sağlamak ve parlaklık katmak için bakım maskeleri kullanımı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcak yağ bakımıda yapabilirsiniz. Kuruyan saçlarınız için evinizde daha pratik bir saç bakımın arayışı içerisindeyseniz çeşitli kozmetik markalarının hazırlamış olduğu saçlara derinlemesine nemlilik katan bakım serumlarından faydalanabilirsiniz.

Doğal yöntemdeki saç maskeleri yada sıcak yağ bakımı kuruma yapan saçların eski haline getirilebilmesi için 1-2 haftalık bir süre gereklidir. Bu uygulanmakta olan yöntemler hem uygun fiyatta olması hem de doğal doğal bir yöntem olmasından dolayı çok talep edilmektedir. Fakat 1-2 hafta gibi bir süre kuru ve soluk saçlar ile hiç kimsenin gezmek istemeyeceği bir gerçektir. Kuruma yapan saçların kısa bir zaman içerisinde tekrar nemli halini kazanması için kuaförlerde uygulatabileceğiniz derinlemesine nemlilik kazandıran bakım uygulamasıdır. Uygulanan bu bakım esnasında genel olarak uygulanacak okaliptus yağı, çağ ağacı yağı ve nane yağı gibi doğal yağlar saç ve saç derisinin yumuşamasını sağlar. Kuaförde gerekli bakımların yaptırılmasının ardından çıkılmasından sonra saçların yumuşaklık ve parlaklık kazandığını görmüş olacaksınız.

Evde kuruyan saçlar için ise sıcak yağ bakımını tavsiye ediyoruz. Yapımı oldukça basit olan sıcak yağ bakımı, saçların uzunluk durumuna göre belirlenerek gerekli zeytinyağını bir cam kase içerisine koyuyoruz. Sonrasında ise bu kaseyi 3-4 parmak su ilave edeceğiniz bir tencere içerisine koyuyoruz. Kısık ateşte ılıma yapana kadar ocakta bekletiyoruz. Yağ 2-3 derece ısınmasından sonra parmak uçlarınız ile saç ve saç derinize bu yağı güzelce yediriyoruz. Saçlarınızı baş kısmınızın üstünde toplayarak ılık bir havlu ile yada streç bir film yardımı ile sarıyoruz. Saçlara uygulanan karışımın etkisini göstermesi için 2 ile 3 sat kadar bekletiyoruz. Sonrasında ise saçlarınızı normal olarak kullanım yaptığınız şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.