Günlük Makyaj

Günlük MakyajGünlük makyaj uygulamaları bayanların yüzünde renk tonlamaları yaratan, daha çok bizleri yorgun görünümlerden uzak tutan, yüzümüze renk dengesi ve freshlik getiren makyajlardandır: Bu nedenle de günlük makyaj uygulamalarında, aşırılığa kaçmanın ve aykırı makyaj trendleri uygulamanın bir anlamı olmayacaktır. Günlük makyaj uygulamaları biraz baz makyaj ve biraz yüz renklendirmesiyle kendini yüzümüzde gösterecek olan basit birkaç işleme bakar. Şimdi sizlere günlük makyaj uygulamaları hakkında birkaç tüyo vermek istiyoruz.

Günlük makyaj uygulamalarından örneğin son zamanlarda çok moda olan mat radyant makyaj uygulamalarından deneyebilirsiniz. Radyan mat makyaj uygulaması demek yüzünüzde parlama yapmadan mat bir şekilde doğru baz uygulamaları yaparak, adeta yakından bile bakıldığında hissedilmeyecek kadar doğal yüze mat ama aydınlık bir ışık ve renk getirilmesi söz konusu olan makyaj tekniğidir. Bu makyaj sayesinde amaç, yüzü aydınlatarak renklendirirken, yüzde hiç makyaj yok algısı yaratmaktır.

Mat aydınlık radyant makyaj uygulaması için, makyaj marka serilerinden mat ve aydınlık radyant ürünlerden satın almak gerekmekte. Radyant makyaj yaparken teninizi aydınlatmak amacıyla yüzünüzden bir ton açık bir baz alarak, yüzünüzün tümüne uygulamalısınız. Ardından aynı renkte renkli aydınlık bir nemlendiriciyle (bb ya da vv renkli nemlendirici gibi ) yüzünüzün üzerinden geçmelisiniz. Bu sayede aydınlık tonlama desteklenirken aynı zamanda da cildin gün boyu nefes alması sağlanır. Sonrasında yine cilt renginizde aydınlık bir consienerle T bölgesini ve göz çevresini yanı sıra elmacın kemiklerinizin üzerini aydınlatmalısınız. Sonrasında da aydınlık renkli transparan bir pudrayla yüz tonlamanızı sabitlemelisiniz. Böylece yüzümüzde mat-radyan bir renklendirmeyi oluşturduk. Ardından şeftali tonlarında bir allıkla elmacık kemiklerimizi renklendirmeliyiz. Dudaklarımıza ise nude tonlarda bir rujla renklendirmeliyiz. Kaşlarımızdıysa vizon renklerinde kalemle çok hafif belirginleştirebilir ve kirpiklerimizi de rimelleyebiliriz. Yaptığımız bu radyan makyaj sayesinde yüzümüzde baz makyajı olduğu halde, hiç makyaj yokmuş algısı uyandırmakta. Günlük makyaj bu gibi trendlerde olmalı ve hafif nitelendirilmelidir. Örneğin şeftali tonlamaları, hafif belli belirsiz yeşil – mavi göz farları, sıklıkça gözün içine çekilmiş göz kalemleri kullanılabilir. Bunun yanında sadece kirpik diplerinize likit çekerek, en hafif tonlarda kiremit kırmızılarında da ruj kullanabilirsiniz.