Göz Makyajı

Göz MakyajıGöz makyajı, makyaj uygulamaları konusunda bayanların en önem verdiği unsurdur. Zira bayanlar bakışları yoluyla karşısındaki insanları ve karşıt cinsi etkilemekten çok hoşlanır. Bu nedenle de birbirinden farklı birçok göz makyajı uygulamasını araştırır ve uygularlar. Örneğin isli makyaj, buğulu bakış makyajları, badem gözü makyajı, kedigözü göz makyajı, gündüz göz makyaj uygulamaları, gece göz makyajı uygulamaları bunlara sadece birkaç örnektir. Her senenin farklı farklı göz makyajı trendlerinden ve göz makyajı renklerinden faydalanan bayanlar, kendilerine en çok yakışan göz makyajını seçmek konusunda böylece ustalaşmış olurlar. Eye liner uygulamaları, doğru renk kullanımı ve farklı sürme çekme yöntemleriyle, sizlerde gözlerinizi birbirinden çok farklı şekillere sokarak, değişik göz makyajı uygulamalarıyla bambaşka kişiliklere bürünebilirsiniz.

Örneğin bu senenin göz makyajında moda renkler, mavi ve pembe far kullanımı. Buna göre sizlerde değişik markalardan, farklı farklı mavi tonlarında farlar alarak gözlerinizde uygulayabilirsiniz. Keza pembe göz farlarıyla da gözlerinizde harikalar yaratabilirsiniz. Hatta isterseniz de mavi tonlardaki farları göz kapaklarınızda kullanırken, kaş aralığınıza da pembe far uygulaması yapabilirsiniz.

Göz makyajı konusu, gece ve gündüz uygulamalarında oldukça farlılıklar içermekte. Örneğin gündüz göz makyajları gece yapılan göz makyajlarının yanında oldukça hafif uygulamalar içermekte. Gece yapılan göz makyajlarıysa daha ağır ve vurgulu yapılmakta. Günlük bir göz makyajı örneği vermemiz gerekirse şayet, yüzünüze hafif bir baz uygulaması, fondöten, pudra ve consiener uygulamasından sonra, mutlaka göz çevrenizi bir consiener (kapatıcı) yardımıyla göz altı morluklarınızı kapatın deriz. Consiener aynı zamanda yorgun bakışları da kamufle etmektedir. Ardından çok hafif uçuk tonlarda belli belirsiz mavi tonlarıyla gözlerinizi renklendirebilirsiniz. Yanı sıra gözünüzün içine de hafifçe mavi kalem çekebilirsiniz. Yine farklı bir uygulama olarak gündüz göz makyajı için siyah likit öneriyoruz. Göz kapağınızın dibine, kirpik hizasında sadece likit çekerek gözlerinizi çevreleyebilirsiniz. Tabii ki kirpiklere bol rımel sürmeyi de unutmayın deriz. Gece göz makyajı uygulamalarındaysa, metalik mavi farlar, metalik pembeler, gümüş renkli, altın renkli farlar sene trendlerinden. Bunun yanı sıra da gece için bol siyah likit ve isli kalem kullanarak, buğulu göz makyajları yapabilirsiniz.