Makyaj Teknikleri

Makyaj TeknikleriMakyaj teknikleri birbirinden çok farklı yorumlarda ve şekillerde uygulanmakta ve yüzleri de oldukça manalara bürümekte. Sizlerde yüzlerinize uyguladığınız bu farklı makyaj trendleri sayesinde yüzünüzü oldukça farklı tonlamalarda ve ifadelerde gösterebilirsiniz. Makyaj trendleri arasında klasik makyaj teknikleri, retro makyaj teknikleri, buğulu makyaj teknikleri, Ultra hd makyaj uygulamaları, Scrobing makyaj teknikleri, mat aydınlık radyant makyaj teknikleri, Japon makyajı teknikleri, Baby doll makyaj teknikleri, pop art makyaj teknikleri, metalik makyaj uygulamaları, mask art eye makyaj teknikleri gibi onlarca makyaj trendinden oluşmakta.

Tabi ki de bu birbirinden farklı makyaj tekniklerini doğru bir şekilde uygulayabilmek adına, adını taşıyan tekniklerin makyaj serilerinden almanız ve doğru makyaj aparatlarından da edinmeniz gerekebilir. Zira makyaj uygulamalarında marka, seri, numara ve aparatların önemi büyük yer tutar. Makyaj trendlerine kısaca örnek vermemiz gerekirse şayet, günlük makyaj uygulamalarında çok hafif makyaj trendlerinden faydalanmalı, gece makyajlarındıysa vurgulu ve hissedilir yapmalısınız.

Örneğin mat aydınlık radyan makyaj, radyant serilerinden açık baz-fondöten ve pudra mat renklerinden yapılarak, yüzü renklendirmenin yanında aydınlatan, aynı zamanda da hiç makyaj yokmuş efektini veren makyaj tekniğidir.

Hd makyaj uygulaması ise, son zamanlarda tv de hd yayınlardan sonra oluşturulan ve yüksek çözünürlükteki yayınların yüzdeki kusurları belli etmesi üzerine uygulanmaya başlanan son trend makyaj uygulamalarındandır. Ünlü markaları Hd serilerinden aldığınızda oldukça transparan yapılarda olan baz-fondöten ve pudra serileri ne kadar çok sürerseniz sürün hem yüzünüzdeki kusurları kapatırken, hem de hiç makyaj yokmuş efektini verir.

Bunun dışında scorbing makyaj uygulaması ıslak nemli ve yağlı makyaj ürünleri kullanılarak, yüzünüzde belirli bir nem ve ıslaklık efekti bırakan makyaj tekniklerindendir.

Yine baby doll makyajı ise, oyuncak bebeklerin yüz ifadesindeki şeklin yüzünüze yansıtılmasını amaçlayan makyaj trendlerindendir.

Bu makyaj trendleri arasında son seneklerde oldukça tutan bir makyaj trendi uygulaması ise, buğulu makyaj trendidir. Gözlerinize gri far, siyah kalem ve likit uygulamaları sayesinde gözlerinizi puslu bir bakışa bürüyecek olan bu trend son senelerde oldukça tutulmuş durumda. Bu birbirinden farklı birçok makyaj trendini yüzünüzde deneyerek size en çok yakışanını bulmanız mümkün.