Lazer Epilasyon

Lazer EpilasyonPürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Özellikle yaz aylarında olduğumuz bu dönemde istediğiniz her şeyi rahatlıkla ve düşünmeden giymeniz ayrıcalıktır. Lazer son dönemlerde oldukça tercih edilen işlemler arasındadır. Hem bayanlar hem de erkekler tercih etmektedir. Lazer epilasyon, bölgelerdeki kıllanmayı yok etmek tekrar oluşumunu önlemek amacıyla yapılan bir işlemdir. Bölgeden bölgeye ve kişinin acı eşiğine göre acısı ve süresi değişebilir.

Lazer epilasyon göz kapakları hariç her bölgeye uygulanabilir. Uygulama, yapılan işlemin genişliğine göre süre açısından farklılık göstermektedir. Yapılan seanslar genellikle 8 ile 10 arasında değişmektedir. Kıl kökünün de rengi işlemi kolaylaştırmaktadır. Kıl kökü ne kadar koyu olursa epilasyon aletinin kökü görmesi o kadar kolay olmaktadır. Lazer epilasyon yapıldığı dönem boyunca işlem uygulanan bölge ağda ile alınmamalıdır. Lazer uygulanmadan önce jilet ile bölgenin her yeri temizlenmeli ve pürüzsüz bir cilde işlem uygulanmalıdır. İşlem sonrasında tekrar kıl çıkar ama zaman içerisinde uzar, güçsüzleşir ve kopar. Ancak kopan bölgelerde tekrar çıkmama gibi bir durum söz konusu değildir. Seansların tamamı bitmeden, lazer epilasyon bitirilmemelidir.

Lazer epilasyon işlemi, 40 ile 45 günlük aralıklarla gerçekleşmektedir. Yaz aylarında işlem uygulanmamaktadır. Çünkü lazer epilasyon aletinin kıl köklerini görülüp düzgün atış yapması gerekmektedir. Lazer epilasyon aletlerinin birbirinden farklı markaları bulunmaktadır. Bu makinaların farklı özellikleri bulunmaktadır. Bazılarında soğutucu bulunurken bazılarında ütüleme işlemi seçeneği bulunmaktadır. Ütüleme, diğer işlemlere göre daha az acı veren ancak sonuca daha uzun sürece ulaşılan bir işlemdir. Soğutucuda lazer işlemiyle aynı anda yapılmaktadır. Bölgenin daha çabuk uyuşmasına ve acısının daha az hissedilmesine yardımcı olmaktadır.

Herkesin cilt ve kıl yapısı farklı olduğu için, işlemden sonra çıkma oranı ya da dökülme oranı değişebilmektedir. Lazer yapılmadan önce tenin gerçek renginde olması gerekir. Kesinlikle bronzlaşmamış cilde uygulanmaktadır. Lazer epilasyon aletinin belli dereceleri bulunmaktadır. Bu dereceler seanslar geçtikten sonra artmaktadır. Çünkü seanslar ilerleyince önceki seanslara göre daha az kıl kökü bulunur ve seans ilerledikçe inatçı kıl kökleri kaldığı için derece arttırılarak daha güçlü atışlar yapılıp, kökün yok edilmesine çalışılır.