Abiye Modelleri

Özel günlerde, özellikle düğünlerde, nişanlarda, sünnet cemiyetlerin de, kokteyllerde vs. bu gibi zamanlar da genelde tercih edilen kıyafet çeşidi abiyedir. Abiye denince ilk akla gelen tek parça uzun elbise olur. Aslında abiye modelleri dediğiniz zaman önünüze tek çeşit gelmez. Kısa model elbiseler, iki parça kıyafetler, seçenek çok aslında.

2016 abiye modellerinde bu yıl en trend olan model, uzun balık elbise modeli. Balık elbise, yerlere kadar gelir, aşağıya doğru genişler ve arkaya doğru kuyruk vardır. Balık modeller de, straplez olan modellerin yanında kalın askılı modeller vardır. Genelde üst kısmı taş işlemeli modeller ilk sırayı alır. Omuzlar açıkta olan kollu modeller de tercih edilen seçeneklerdir. Straplez olup, omuz ya da kol kısmı dantel ve tül detayı ile kaplanan modeller mevcut. Balık elbiselerin yanında, üst taş işlemeli alt kısmı iki kat uzun modellerde mevcut. Tek omuz elbiseler de eskisi kadar olmasa da tercih edilen modellerden.

Diz üstü mini abiyelerde çok tutulan modellerden. Etek kısmının önü kısa, arka kısmı uzun kuyruklu, üst kısım da straplez kesim modellere de bu yıl çok rastlarsınız. Ayrıca tül detayı olan modeller de çok. 2016 yılına damga vuran model balık model ve straplez yaka olsa da, tercihinize göre değişik modeller bulabilirsiniz. Bu yıl abiye modasına renk olarak kırmızı, mavi ve yeşil renkleri ağırlıklı olarak damga vuruyor.

ABİYE ELBİSE MODELLERİ